„80% mężczyzn nie mogłoby się jej oprzeć” – Sophie Marceau w filmie „Pożądanie”!

18 lipca na ekrany polskich kin wejdzie ?Pożądanie?. W jednej z głównych ról zobaczymy zjawiskowo piękną Sophie Marceau. Aktorka ma na swoim koncie role w takich megaprodukcjach jak ?Braveheart ? Waleczne serce? Mela Gibsona czy w filmie o Jamesie Bondzie ? ?Świat to za mało?. Według reżyserki ?Pożądania? 80% mężczyzn nie byłoby w stanie oprzeć się pięknej Francuzce.

Sophie Marceu urodziła się 17 listopada 1966 roku na przedmieściach Paryża, w Gentilly.  Jej prawdziwe nazwisko to Sophie Maupu. Zadebiutowała na dużym ekranie w wieku 13 lat w filmie ?Prywatka" Claude'a Pinoteau. Właśnie wtedy przybrała nazwisko Marceau. Za rolę w ?Prywatce 2" otrzymała Cezara dla najlepiej zapowiadającej się aktorki. W 1985 roku związała się zawodowo i prywatnie z wybitnym reżyserem Andrzejem Żuławskim.  Aktorka zagrała w wielu filmach tego twórcy, m.in.:  ?Narwana miłość", ?Moje noce są piękniejsze niż wasze dni", ?Błękitna nuta".  Publiczności międzynarodowej znana jest m.in. z ?Braveheart ? Waleczne serce? Mela Gibsona, ?Anny Kareniny? i ?Świat to za mało? (film z serii o Jamesie Bondzie). Jej wielką pasją jest również teatr. Zadebiutowała na jego deskach w wieku 24 lat. Za rolę Eurydyki dostała francuską nagrodę Moli?re dla Największego Teatralnego Odkrycia. W 1995 roku debiutowała jako reżyserka i scenarzystka krótkometrażowym filmem o miłości ?Świt na opak", który został zaprezentowany na festiwalu w Cannes. Sophie Marceau jest także autorką książek: ?Kłamczucha" i  ?Chmura i Chmurek".

Najnowszym filmem, w którym wystąpiła Marceau jest wchodzące 18 lipca do kin ?Pożądanie?. Reżyserka tego projektu ? Lisa Azuelos bardzo dobrze wspomina pracę z aktorką: ?Pisałam scenariusz, myśląc już o Sophie w tej roli ? wcześniej pracowałam z nią przy filmie ?LOL?. Ona  jest ucieleśnieniem Elsy i nigdy nie będę umiała wyrazić tego, jak bardzo jestem jej wdzięczna za klasę i emocje, które włożyła w tę postać. Ona jest nie tylko fizycznie uwodzicielska, ale także profesjonalna ? intensywnie pracuje nad budowaniem postaci.? ? po czym dodaje ? ?80% mężczyzn nie mogłoby się jej oprzeć ? to niemożliwe.?

Sophie Marceau w ?Pożądaniu? partneruje François Cluzet, znany widzom na całym świecie z fenomenalnej roli niepełnosprawnego milionera w ?Nietykalnych?. Na pytanie o trudności w przygotowaniach do roli odpowiedział: ?Trudna? Skądże! Dzięki Sophie. Nie znałem jej, a byłem przekonany, że znam ją bardzo dobrze, że mieliśmy te same korzenie, tę samą rodzinę. To jej gra, jej osobowość, jej siła i jej ukryta absolutna wrażliwość sprawiały, że zawsze chciałem z nią zagrać. Postać grana przez Sophie, Elsa, jest bardzo pociągająca, a moja postać mogła być oczarowana tylko przez pisarkę, artystkę. Na pewno nie przez kogoś zbyt banalnego. Jej osoba rozsiewa niesamowity zapach wolności. Czujesz, że wszystko z nią jest możliwe ? oddanie się pasji, pozostawienie wszystkiego, nic nikomu nie mówiąc. To jest jak życie samą miłością i świeżą wodą, sprzedając owoce na rynku w Caracas.?

?Pożądanie? w kinach od 18 lipca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz