7 kwietnia rusza trzecia edycja Strefy Scenarzysty

Już za tydzień w warszawskim kinie Praha rozpocznie się 20. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów, w trakcie którego odbędzie się również trzecia edycja Strefy Scenarzysty.Impreza stanowi część wykładowo-warsztatową festiwalu, mającą na celu promowanie wiedzy na temat sztuki pisania scenariuszy filmowych i zawodu scenarzysty oraz umożliwiającą profesjonalnym scenarzystom doskonalenie umiejętności.

7 kwietnia seminarium poprowadzi Lucy Scher, szefowa Script Factory w Londynie (godz. 12:00, Kino Praha, wstęp wolny). Mowa będzie o analizie i ocenie scenariusza oraz pracy ze scenarzystą w procesie developmentu. Na czym polega profesjonalna ocena scenariusza i jakie wnioski płyną z niej dla scenarzysty? Jak napisać rzeczowy i klarowny raport na temat scenariusza, jakie elementy powinien zawierać? Jaką wiedzą i doświadczeniem powinna dysponować osoba oceniająca scenariusz? itd. Zapraszamy wszystkich, którzy w swojej pracy mają do czynienia z analizą i oceną scenariuszy.

8 kwietnia z uczestnikami Strefy Scenarzysty spotka się gość specjalny 20. Wiosny Filmów, Gianfranco Rosi (godz. 12:00, Kino Praha, wstęp wolny). Reżyser filmu ?Rzymska aureola? (oryg. "Sacro GRA"), który zwyciężył na ubiegłorocznym MFF w Wenecji, będzie mówił między innymi o swoich metodach pracy, procesie twórczym dokumentalisty i znaczeniu scenariusza w filmie dokumentalnym.

Oba spotkania odbędą się w języku angielskim.

W związku z obecnością laureata Złotego Lwa w Warszawie organizatorzy zaprosili twórców filmów dokumentalnych do wzięcia udziału w indywidualnych konsultacjach. Trójka filmowców (Filip Drzewiecki, Marcin Klinger i Bartłomiej Świderski) będzie miała okazję porozmawiać z Gianfranco Rosim na temat swoich projektów.

Druga część programu Strefy Scenarzysty, powstająca we współpracy z Filmoteką Szkolną (programem edukacyjnym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), to warsztaty dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku uczestnicy nie tylko zapoznają się z podstawami wiedzy o konstrukcji scenariusza filmowego, ale będą mieli okazję spróbować własnych sił w pisaniu podstawowego elementu scenariusza, czyli sceny. Nauczyciele zdobędą nowe narzędzia przydatne w codziennej pracy metodycznej. Natomiast uczniowie będą rozwijali własny pomysł na krótki film.

20. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów odbywa się w warszawskim kinie Praha od 6 do 13 kwietnia. Festiwal prezentuje polskiej publiczności filmy, które wcześniej zdobyły rozgłos na międzynarodowych festiwalach. Strefa Scenarzysty odbywa dzięki wsparciu Polskiego Instytutu sztuki Filmowej. Partnerem Strefy Scenarzysty jest Akademia Fotografii.

Szczegółowe informacje: www.wiosnafilmow.pl i facebook.com/strefascenarzysty.

Źródło: informacja nadesłana
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz