7 Grzechów Głównych – cykl 7 premier i spotkań teatralnych – Festiwal Gorzkie Żale

Od 6 do 12 kwietnia potrwa cykl siedmiu premier, siedmiu spotkań teatralnych ? konfrontacji z istotą grzechu. Dwie osoby ? aktor i autor tekstu podejmują się stanąć naprzeciw temu, co niesie SALIGIA. Na swój sposób i osobiście, w dialogu i w dyskursie, szczerze. Wśród artystów m.in. Stanisława Celińska, Ewa Dałkowska, Katarzyna Herman, Magdalena Kuta, Zdzisław Wardejn, Bartosz Opania, Ernest Bryll, Antoni Libera, Wojciech Tomczyk, Marek Kochan.

Autor: Jacek Poniedziałek GNIEW / 6 kwietnia godz. 21:00, Muzeum Powstania Warszawskiego

Aktor: Maciej Kowalik

Maciej Kowalik niesie w sobie Gniew: ?Gniew to jest kiedy nie ma zgody. Mojej zgody. Na krzywdę, na niesprawiedliwą krzywdę, na zachłanność i na zachłanną obłudę. Kiedy nie ma pamięci i wyczucia na bliźniego, kiedy niesłuszne decyzje idą rzędami, tworząc mur zaprzeczeń, nakręcając spiralę nieszczęścia?.

 

PYCHA / 7 kwietnia, godz. 19:00 i 21:00, Zebra Tower, Mokotowska 1

Autor: Marek Kochan

Aktor: Bartosz Opania

Pisarz Marek Kochan zaprosi nas na spotkanie z Celebrytą, który podzieli się znami tym, czego nie znajdziemy w żadnym tabloidzie.

 

LENISTWO / 8 kwietnia, godz. 19:00, Bistro Kameralna Foksal 11

Autor: Ernest Bryll

Aktor: Ewa Dałkowska

Ewa Dałkowska zaprosiła Ernesta Brylla do kawiarni, by na podstawie jego twórczości i życia naszkicować aktualny Portret Polaków jako narodu. Punktem wyjścia będzie Pielgrzymka.

 

NIECZYSTOŚĆ / 9 kwietnia, godz. 19:00, Dom Słowa Polskiego, ul. Miedziana 11

Autor: Tomasz Man

Aktor: Zdzisław Wardejn

Tomasz Man, naznaczony nazwiskiem, podjął się zgłębienia mroków otaczających ten grzech. Wraz ze Zdzisławem Wardejnem zaproszą nas na spotkanie z człowiekiem, który właśnie za chwilę opuści wieloletnie więzienie i nie znalazł  w sobie powodów do zmian.

ZAZDROŚĆ / 10 kwietnia, godz. 20:00, 1Piętro, ul. Foksal 11

Autor: Antoni Libera

Aktor: Katarzyna Herman

Antoni Libera zaprosi nas na próbę stolikową, by z perspektywy Antyku spojrzeć na nasze grzechy. Również poprosi Katarzynę Herman, aby w jego obecności użyczyła swojej kobiecości postaci Fedry w jego tłumaczeniu. Czy zazdrość można zamknąć w jedenastozgłoskowcu?

 

NIEUMIARKOWANIE W JEDZENIU I PICIU / 11 kwietnia, godz.19:00 I 21:00, Klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49

Autor: Redbad Klijnstra

Aktor: Stanisława Celińska

Stanisława Celińska i Redbad Klijnstra znają się od lat. Stanisława zaprosiła swojego kolegę z teatru na spotkanie z grzechem. Redbad spytał: ?A dlaczego?" Stasia: ?Bo chcę być z Tobą szczera.?. Redbad: ?Tak, przy ludziach??. Stasia: ?Nie bój się, nie będziemy się rozbierać. No chyba, że na czynniki pierwsze".

CHCIWOŚĆ / 12 kwietnia, godz.  19:00 i 21:00, Gimnazjum nr 5 Stowarzyszenia Kultury i Edukacji, ul. Foksal 11, 4 piętro

Autor: Wojciech Tomczyk

Aktor: Magdalena Kuta

Magdalena Kuta i Wojciech Tomczyk zaproszą nas na sesję terapeutyczną, abyśmy na własnej skórze mogli sprawdzić, czy na pewno znamy swoje grzechy?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz