„Prokurator” – Nowy serial już od 3 września na antenie TVP2

Nowy serial kryminalny dla TVP2 na podstawie scenariusza jednego z najpopularniejszych polskich twórców kryminałów, laureata Paszportu Polityki ? Zygmunta Miłoszewskiego, który napisał go wspólnie z bratem ? Wojciechem Miłoszewskim.

?Prokurator? to dziesięć 45?cio minutowych odcinków, z których każdy opowiada zamkniętą kryminalną historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha (Jacek Koman) i jego partnera ? Kielaka (Wojtek Zieliński). Nietuzinkowe sprawy i nietuzinkowa para tropiąca zabójców wyróżniają serial na tle innych produkcji tego typu. Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa ? to pierwszy serial, którego akcja dzieje się np. Muzeum Powstania Warszawskiego, a także w warszawskim ZOO czy Barze Bambino.

W rolach głównych występują Jacek Koman, Wojtek Zieliński, Magdalena Cielecka, Janusz Michałowski i Dorota Kolak. Reżyserem pierwszych pięciu odcinków jest Jacek Filipiak, natomiast drugą transzę wyreżyseruje Maciej Pieprzyca, którego film ?Chce się żyć" został obsypany nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach w 2013 roku.

BOHATEROWIE: ? Kazimierz Proch (Jacek Koman) ? Wiek: 50 lat ? Zawód: prokurator ? Opis postaci: Kazimierz Proch jest rzeczowy, bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy. Jest cenionym i uważanym za jednego z najskuteczniejszych prokuratorów w kraju. Prawie nigdy nie traci panowania nad sobą. Życie poza pracą praktycznie dla Procha nie istnieje. Jedyne jego hobby, któremu oddaje się po godzinach, to układanie puzzli. Ma zresztą teorię ?brakującego elementu? w śledztwie, który podobnie jak w układance czasem jest potrzebny, aby ułożyć całość. Jego teoria bywa czasem przedmiotem żartów ze strony współpracowników.

? Witold Kielak (Wojtek Zieliński) ? Zawód: policjant w randze komisarza ? Opis postaci: Witold Kielak jest zbrojnym ramieniem wymiaru sprawiedliwości Procha, a przede wszystkim jego przyjacielem, którego jest absolutnym przeciwieństwem. Żywiołowy, uwielbia żartować. Dobrze im się prowadzi śledztwa, choć często mają zupełnie odmienne punkty widzenia. Kielak jest rozwiedziony, ma dzieci, którymi często zajmuje się Proch. Witek est szybki w działaniu, inteligentny i bystry, ale doktorat w Princeton oraz lektura poezji w jesienne wieczory to nie jego hobby, woli spędzać czas w towarzystwie kobiet.

? Imię i nazwisko: Janina Chorko ? Zawód: Szefowa Prokuratury Rejonowej. Przełożona Procha ? Opis postaci: Janina Chorko, szefowa Procha, a prywatnie jego przyjaciółka od wielu lat, jest bardzo skuteczna. W jej prokuraturze wszystko zawsze działa bez zarzutu: sprawy mają być pozamykane, a akty oskarżenia rzetelne.

? Imię i nazwisko: Ewa Sidlecka ? Wiek: 48 lat ? Zawód: patolog sądowy ? Opis postaci: Ewa jest nową patolog sądową, jej przeszłość owiana jest tajemnicą. Sprawna, rzeczowa, profesjonalna, podobnie jak Proch bardzo skrupulatna i zasadnicza. Jednak po pracy zachowuje się zupełnie inaczej, wtedy zdecydowanie bliżej jej do Kielaka. Sidlecka jest żywiołowa, uwielbia tańczyć, bawić się i próbować ekstremalnych rzeczy .

ZAPOWIEDZI ODCINKÓW: ?Prokurator? - odc. 1 ?Żerań? premiera czwartek, 3 września, godz. 21:45 W okolicach warszawskiej elektrowni na Żeraniu, zostają znalezione zwłoki powieszonego mężczyzny. Wszystkie poszlaki wskazują, że to samobójstwo, tym bardziej, że denat zostawił list pożegnalny. Ekipie policyjnej wydaje się, że sprawę można szybko zamknąć, jednak prokurator Proch, kierując się swoją ?teorią brakującego puzzla?, podejrzewa udział osób trzecich. Jego wątpliwości potwierdza patolog Ewa Sidlecka, która podczas sekcji odkrywa, że ciało denata, tuż przed śmiercią było skrępowane, co ewidentnie wyklucza samobójstwo. Dzięki znalezionym przy ciele dokumentom, ekipa ustala jego miejsce pracy oraz adres zamieszkania. Okazuje się, że denat ? Karol Adamczyk, niedawno w przykrych okolicznościach rozstał się ze swoim partnerem Szymkiem. Brak alibi Szymona, pikantne szczegóły rozpadu związku oraz wskazówki z listu pożegnalnego Karola, wskazują jednoznacznie sprawcę morderstwa? Zeznania znajomych Karola z klubu wspinaczkowego potwierdzają, że denat nie był typem samobójcy. Jest jednak coś, co powstrzymuje prokuratora Procha przed zamknięciem śledztwa?.

Obsada: Jacek Koman (prokurator Proch), Wojciech Zieliński (Witold Kielak), Magdalena Cielecka (Ewa Sidlecka), Janusz Michałowski (Dziadek), Dorota Kolak (Chorko), Magdalena Turczeniewicz (była żona Kielaka). W pozostałych rolach: Karol Adamczyk (Tomek Lipski), Sławomir Grzymkowski (przyjaciel Karola Adamczyka), Marcin Kwaśny (przyjaciel Karola Adamczyka), grafalog Turski (Henryk Niebudek)

Prokurator, odc. 2 ? ?Słuch absolutny? premiera czwartek, 10 września, godz. 21:45 Dziennikarka Polskiego Radia odkrywa w studiu ciało koleżanki Beaty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta została postrzelona w głowę z bliskiej odległości. Na miejscu sprawca zostawia narzędzie zbrodni, na którym jednak nie ma żadnych odcisków palców. Sprawę komplikuje fakt, że Krystyna, która znalazła ciało jest niewidoma. Z jej zeznań wynika, że tuż przed wejściem do studia, mijała się z kimś na korytarzu. Prawdopodobnie był to zabójca. Dzięki zeznaniom świadków oraz nagraniom z monitoringu, Proch i Kielak typują zabójcę. Podejrzenia padają na byłego chłopaka Beaty, który niedawno wrócił z misji w Afganistanie, skąd pochodzi broń znaleziona na miejscu zbrodni. Potwierdzeniem tych przypuszczeń jest fakt, że denatka mimo rozstania z Maciejem, prześladowała byłego chłopaka i jego dziewczynę Dagmarę. Dla Kielaka sprawa jest oczywista, natomiast Proch jak zwykle ma wątpliwości. Dowodem potwierdzającym przypuszczenia Kielaka, może być odnalezione nagranie ze studia radiowego w którym popełniono zbrodnię? Wyostrzony słuch niewidomej Krystyny wychwytuje pewien szczegół, który podważa teorię komisarza. Nowe fakty zdają się przeczyć sobie nawzajem. Prokurator Proch wpada jednak na trop, który prowadzi prosto do zabójcy?

Obsada: Jacek Koman (prokurator Proch), Wojciech Zieliński (Witold Kielak), Magdalena Cielecka (Ewa Sidlecka), Janusz Michałowski (Dziadek), Dorota Kolak (Chorko), Magdalena Turczeniewicz (była żona Kielaka). W pozostałych rolach: Małgorzata Buczkowska (Krystyna Wysocka), Pani Hania (Agnieszka Makowska), Maciek Szterling (Mirek Haniszewski), Beata Rucińska (Oriana Soika), Bartłomiej Myszyński (Maciej Marczewski), Dagmara Roztocka (Karolina Kominek)

Prokurator, odc. 3 ? ?Strata? premiera czwartek, 17 września, godz. 21:45

W wagonie kolei miejskiej znaleziono zwłoki mężczyzny bez śladów obrażeń. Wezwani na miejsce śledczy podejrzewają zawał serca. Po wstępnych oględzinach przeprowadzonych przez patolog Sidlecką, teza o zawale odchodzi jednak w niepamięć. Mężczyzna został najprawdopodobniej otruty talem, co potwierdzają badania toksykologiczne. Podczas śledztwa, Proch i Kielak odnajdują byłą żonę denata. Ich małżeństwo rozpadło się po śmierci syna, który będąc pod opieką ojca, został potrącony przez auto. Traumatyczne zdarzenie spowodowało, że denat ? Jarosław Łagodzki, zamknął się w sobie i prowadził samotnicze życie. Dzięki monitoringowi na peronie kolei miejskiej, udaje się znaleźć kartkę, którą denat wyrzucił na tory tuż przed podróżą. Jest na niej ciąg zaszyfrowanych liczb oraz adres mailowy nadawcy. Komputer introwertycznego denata kryje kolejne niespodzianki? Z treści wiadomości mailowych wynika, ze Łagodziński korespondował ze swoim synem? Kim jest tajemniczy smok2006?

Obsada: Jacek Koman (prokurator Proch), Wojciech Zieliński (Witold Kielak), Magdalena Cielecka (Ewa Sidlecka), Janusz Michałowski (Dziadek), Dorota Kolak (Chorko), Magdalena Turczeniewicz (była żona Kielaka). W pozostałych rolach: Grzegorz Wolf (Jarosław Łagodzki), Anita Jańcia (Tarapata), Paweł Tomaszewski (Arkadiusz Szoson) Emisja w czwartki, od 3 września,  godz. 21:45  Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz