65. Berlinale ? polskie tytuły filmów konkursowych w dystrybucji Best Film

"Królowa pustyni"? Konkurs Główny tytuł oryginalny: Queen Of The Desert gatunek: przygodowy/dramat premiera: 2015

reż.: Werner Herzog w rolach głównych: Nicole Kidman, Robert Pattinson, Damian Lewis, James Franco produkcja: USA

Nicole Kidman i Robert Pattinson po raz pierwszy razem na ekranie w filmie Wernera Herzoga o Brytyjce, która w świecie arabskim, osiągnęła więcej, niż kobieta mogła wówczas dokonać nawet w postępowej Europie.

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej ?zarozumiała pannica z Oxfordu?. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia ? poza jednym ? miłością.

"Dziennik panny służącej" ? Konkurs Główny tytuł oryginalny: Journal d?une femme de chambre/ Diary of a Chambermaid gatunek: dramat premiera: 2015

reż.: Benoit Jacquot w rolach głównych: Léa Seydoux, Vincent Lindon, Clotilde Mollet, Hervé Pierre, Mélodie Valemberg, Patrick D'Assumçao, Vincent Lacoste, Joséphine Derenne, Dominique Reymond produkcja: Francja / Belgia

Debiutująca w konkursie tegorocznego Berlinale filmowa adaptacja słynnej powieści Octave'a Mirbeau pt. ?Dziennik panny służącej?.

We wcześniejszych kultowych ekranizacjach Jean Renoira i Luisa Bu?uela w roli niewinnej pokojówki oglądaliśmy niekwestionowane gwiazdy europejskiego kina Paulette Goddard i Jeanne Moreau; tym razem w tytułową bohaterkę wcieli się hipnotyzująca Lea Seydoux - nagrodzona Złotą Palmą w Cannes za ?Życie Adeli?.

Początek XX wieku, francuska prowincja. Célestine, śliczna młoda służąca przyjeżdża z Paryża do posiadłości Lanlaire. W nowym domu dziewczyna będzie musiała radzić sobie nie tylko z obowiązkami, ale również awansami pana domu i jego surową, wymagającą żoną. Wkrótce stanie się także obiektem fascynacji ogrodnika Josepha.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz