6. sierpnia 2014 zakończono zdjęcia do filmu „The Walk”

 TRISTAR ogłosił zakończenie produkcji filmu "The Walk"

3D/IMAX 3D

reżyseria Robert Zemeckis

w roli głównej Joseph Gordon -Levitt

na podstawie powieści Philippe'a Petita "To Reach the clouds"

7 sierpnia minęło 40 lat od dnia, w którym Petit przeszedł na linie pomiędzy wieżami World Trade Center.

W Montréalu, w Kanadzie 6. sierpnia 2014 zakończono zdjęcia do filmu produkowanego przez TRISTAR pod oficjalnym tytułem "The Walk". Film w reżyserii Roberta Zemeckisa to prawdziwa historia na podstawie powieści Philippe'a Petita "To Reach the clouds". W roli głównej występuje Joseph Gordon-Levitt jako młody marzyciel, który porwał się na niemożliwe: nielegalny spacer na linie pomiędzy wieżami WTC. Scenariusz napisał Zemeckis do spółki z Christopherem Browne. Producentami filmu są Steve Starkey, Robert Zemeckis, i Jack Rapke. Premiera planowana jest na 2 października 2015

7 sierpnia minęła 40. rocznica tego zapierającego dech w piersiach wydarzenia. Teraz będzie można je obejrzeć w kulminacyjnych scenach filmu.

Dotychczas 12 osób stanęło na Księżycu, lecz tylko jeden człowiek pokonał tą ogromną przestrzeń pomiędzy wieżami WTC. Wspierany przez swego mentora Pape Rudy'ego (Ben Kingsley) i międzynarodową ekipę pomocników Petit pokonał niezliczone przeszkody (w tym tarcia, zdrady przyjaciół, sytuacje, gdy realizacja projektu "wisiała na włosku"), aby zrealizować swój szalony, można powiedzieć, plan. Robert Zemeckis, reżyser tak wybitnych filmów jak "Forrest Gump", "Cast Away", "Powrót do przyszłości", "Polarny Ekspres" i "Lot" użył najnowszej technologii, aby stworzyć emocjonującą opowieść, w której najważniejsze są przeżycia bohaterów. Dzięki innowacyjnej fotorealistycznym technikom i magicznej mocy IMAXA 3D, "The Walk" to prawdziwe wielkoekranowe kino. Film ten da widzom szanse na realistyczne przeżycie "spaceru w chmurach". "The Walk" jest apoteoza Paryża i Nowego Jorku z lat 70., ale przede wszystkim - wież World Trade Center.

W filmie wystąpia również: James Badge Dale, Ben Schwartz, Charlotte Le Bon, Clément Sibony i César Domboy.
Za zdjęcia jest odpowiedzialny Dariusz Wolski, scenografia: Naomi Shohan, montaż Jeremiah O'Driscoll, kostiumy Suttirat Larlarb, kompozytorem jest Alan Silvestri.
Nowości o filmie można śledzić na stronie www.thewalkmovie.com, na Facebook  www.facebook.com/TheWalkMovie lub na  Twitter @TheWalkMovie.
Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz