5 kolejnych tytułów dystrybutora Gutek Film w Cannes!

Gutek Film powiększył swój katalog o 5 nowych tytułów ? wszystkie będą miały swoje światowe premiery na zaczynającym się 13 maja Festiwalu Filmowym w Cannes.

?Chronic?, reż. Michel Franco, USA Konkurs Główny ? Oficjalna selekcja MFF w Cannes Tim Roth w nowym filmie Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu ?Pragnienie miłości? (Después de Lucía), laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012.

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

?Nasza najmłodsza siostra? (Our Little Sister) reż. Hirokazu Kore-eda, Japonia Konkurs Główny ? Oficjalna selekcja MFF w Cannes Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie ?Jak ojciec i syn? Hirokazu Kore eda powraca z ? inspirowaną kinem Ozu ? subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

?The Assasin?, reż. Hou Hsiao-hsien, Tajwan, Chiny Konkurs Główny ? Oficjalna selekcja MFF w Cannes Hou Hsiao-hsien, twórca ?Podróży czerwonego balonika?, to kolejny ? po Angu Lee (?Przyczajony tygrys, ukryty smok?) i Zhangu Yimou (?Hero?, ?Dom latających sztyletów?) ? wybitny azjatycki reżyser, który ekranizuje historię z gatunku wuxia: opowieść o legendarnych wojownikach i mistrzach walki wushu.

Chiny, IX wiek n.e. 10-letnia córka generała zostaje porwana przez mniszkę, która wprowadza ją w tajniki sztuk walki, zamieniając w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Dziewczynka jest bezwzględnie posłuszna, bez wahania eliminuje okrutnych i skorumpowanych namiestników władcy. Pewnego dnia po nieudanej misji zostaje odesłana w rodzinne strony z rozkazem zabicia mężczyzny, którego miała poślubić. Teraz jej ukochany jest potężnym przywódcą Północnych Chin i zagraża stolicy. Po 13 latach z dala od domu młoda kobieta musi skonfrontować się z rodzicami, wspomnieniami z dzieciństwa oraz długo tłumionymi uczuciami. Związana przysięgą wierności wobec przełożonej musi wybrać pomiędzy uświęconą tradycją, w której ją wychowano, a głosem serca.

?Niebo i lód? (La glace et le ciel), reż. Luc Jacquet, Francja Oficjalna selekcja MFF w Cannes 2015 ? film zamknięcia festiwalu Jeden z dwóch ? obok ?Amy? ? dokumentów w oficjalnej selekcji tegorocznego MFF w Cannes, zrealizowany z rozmachem hymn na cześć naszej planety. Nowy film Luca Jacqueta, twórcy nagrodzonego Oscarem ?Marszu pingwinów?, to ekologiczny dokument poświęcony przełomowym odkryciom Claude?a Loriusa. Ten francuski naukowiec, badacz lodowców, całe życie poświęcił poznawaniu tajemnic Antarktydy. Filmowe wydarzenie, które zamknie festiwal.

?Skarb? (The Treasure), reż. Corneliu Porumboiu, Rumunia Oficjalna selekcja MFF w Cannes 2015 ? sekcja Un Certain Regard Nowy film Corneliu Porumboiu, znanego w Polsce z nagrodzonego Złotą Kamerą na MFF w Cannes 2006 filmu ?12:08 na wschód od Bukaresztu? oraz ?Policjant, przymiotnik? ? zwycięzcy sekcji Un Certain Regard i laureata nagrody FIPRESCI na MFF w Cannes 2009.

33-letni Costi wiedzie skromne i spokojne życie z żoną i dzieckiem. Jego ulubioną porą dnia są wieczory, kiedy może czytać bajki swojemu sześcioletniemu synkowi. Ich ulubioną opowieścią jest historia Robin Hooda. Syn często wyobraża sobie ojca jako wielkiego bohatera, który zawsze staje w obronie słabszych. Nieoczekiwana wizyta sąsiada oraz złożona przez niego propozycja odnalezienia ukrytego przed laty skarbu wystawi na próbę relację ojca i syna. Czarna komedia o różnicy między tym, jak postrzegamy samych siebie, a jak postrzegają nas inni.

Pozostałe filmy z katalogu Gutek Film w programie festiwalu:

?Młodość? (La giovinezza), reż. Paolo Sorrentino, Włochy, Francja Konkurs Główny ? Oficjalna selekcja MFF w Cannes

?Syn Szawła? (Saul fia), reż. László Nemes, Węgry Konkurs Główny ? Oficjalna selekcja MFF w Cannes

?LOVE?, reż. Gaspara Noé, Francja Oficjalna selekcja MFF w Cannes 2015 ? Midnight Screenings

?Amy?, reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania Oficjalna selekcja MFF w Cannes 2015 ? pokaz specjalny

?Intruz? (The Here After), reż. Magnus von Horn, Polska, Szwecja, Francja Oficjalna selekcja MFF w Cannes 2015 ? sekcja Quinzaine des Réalisateurs

?Zupełnie Nowy Testament? (The Brand New Testament), reż. Jaco van Dormael, Luksemburg, Francja, Belgia Oficjalna selekcja MFF w Cannes 2015 ? sekcja Quinzaine des Réalisateurs

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz