5. American Film Festival

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa 5.edycji American Film Festival, na której Urszula Śniegowska, dyrektor artystyczna, ogłosiła tegoroczny program. Filmy zostaną zaprezentowane w 5 sekcjach w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Widzowie w ciągu pięciu festiwalowych dni będą mieli okazję zapoznać się z aż 70 propozycjami, z czego 54 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. 

Na szczególną uwagę zasługuje Whiplash Damiena Chazelle'a, prezentowany w Cennes Foxcatcher czy Zniknięcie Eleanor Rigby:oni Neda Bensona z Jessicą Chastain, Jamesem McAvoyem i Isabelle Huppert.

 W trakcie festiwalu odbędzie się również retrospektywa Orsona Wellsa ? geniusza i szalenieca, który zrewolucjonizował filmowe medium. Będzie można zobaczyć najważniejsze dzieła reżysera, jak i te nieco zapomniane (na przykład antynazistowski film Intruz). Prawdziwym rarytasem będzie wydarzeniem specjalne - koncert grupy l?Arsenalne z wizualizacjami przygotowanymi na podstawie materiałów z półdokumentalnego filmu Wellesa o Don Kichocie.

 Na zakończenie spotkania została zaprezentowana jedna z filmowych propozycji festiwalu Krew nocy letniej Onura Tukela. Wampiryczny horror z elementami parodii dla ludzi o mocnych nerwach i dużej chęci do słuchania egzystencjalnych wynurzeń głównego bohatera, który z pewnością prezentuje ciekawe spojrzenie na możliwości kina niezależnego oraz przełamuje konwencje gatunkowe. Myślę, że we Wrocławiu odbędzie się prawdziwe święto amerykańskiego filmu.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz