27 milionów książek, 26 lat, miliony dolarów!

Veronica Roth, córka artystki polskiego pochodzenia, najmłodsza z trojga rodzeństwa, urodziła się i wychowała w Chicago. Swoją pierwszą książkę pt. ?Niezgodna?, wydała mając zaledwie 20 lat. Trafiła ona na listę młodzieżowych bestsellerów ?New York Times? i utrzymała się na niej przez niemal 11 tygodni.

Trylogia ?Niezgodna?, powstała w krótkim czasie, wywracając jednocześnie świat autorki do góry nogami. Pisarka mówi, że pomysły do kolejnych etapów rozwoju fabuły czerpała między innymi z dodatkowych zajęć psychologii (studiowała na Northwestern University). Choć, jak sama przyznaje, największą część przygód Tris i Tobiasa wymyśliła podczas ćwiczeń na bieżni ? mogła wtedy maksymalnie skupić się i oderwać od rzeczywistości. Veronica Roth ma dziś 26 lat, a na swoim koncie aż 27 milionów sprzedanych egzemplarzy. Jej konto bankowe pęka w szwach. Jaki jest sekret sukcesu Roth?

Główna bohaterka trylogii Tris (w tej roli Shailene Woodley) stała się wzorem dla milionów nastolatek. W pierwotnej wersji Roth planowała napisać książkę z perspektywy Tobiasa Eatona (Cztery, w tej roli Theo James). Szybko uznała jednak ten pomysł za zbyt konwencjonalny ? od chłopaka niemal oczekuje się buntu i walecznej postawy. I choć bohaterką ostatecznie została dziewczyna, krucha i silna jednocześnie, to postać Tobiasa pozostała dla Roth bardzo ważna. Jego kreacja zainspirowała także wydaną ostatnio przez Roth powieść pt.: ?Cztery?, na którą składają się cztery opowiadania o przeszłości bohatera. Mimo, że  autorka stała się jedną z najbogatszych pisarek młodego pokolenia to nadal podkreśla, że jej głównym celem jest zadowolenie fanów.

Veronica Roth w to, że ekranizacje jej książek rzeczywiście powstaną uwierzyła dopiero, kiedy w obsadzie znalazła się Kate Winslet. Shailene Woodley Roth zaakceptowała od razu, casting do roli Tobiasa trwał o wiele dłużej. Według ekipy nikt nie pasował do tej roli do czasu, gdy na castingu pojawił się Theo James. Aktor okazał się spełnieniem wszystkich założeń i producentów, i pisarki. Warto dodać, że samą Roth można było zobaczyć w filmie w krótkim epizodzie. Fani książek i filmu zastanawiają się czy i w ?Zbuntowanej? choć na chwilę pojawi się na ekranie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=e4PmIkZC61U[/youtube]

Ekranizacja pierwszej części trylogii ?Niezgodna? zarobiła na świecie blisko 270 milionów dolarów. Kolejna odsłona przygód społeczeństwa, podzielonych na frakcje ?Seria Niezgodna: Zbuntowana? w kinach już 20 marca.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz