22 lata I 11 milionów!

Stephenie Meyer, autorka ?Sagi Zmierzch?, miała 31 lat, gdy wydana została pierwsza część jej serii powieści. Suzanne Collins miała 46 lat, gdy w sklepach pojawiła się pierwsza część ?Igrzysk śmierci?. Veronica Roth w momencie startu sprzedaży książki ?Niezgodna? miała? 22 lata.

?Niezgodna?, najnowsza filmowa adaptacja powieści dla młodzieży, która ma wszelkie predyspozycje, by stać się hitem kasowym, spełnia wszystkie kryteria współczesnego kina młodzieżowego: jest adaptacją bestsellera, opowiada historię osadzoną w świecie przyszłości i posiada obsadę złożoną z młodych talentów znajdujących się u progu wielkiej sławy. Aczkolwiek, w przeciwieństwie do ?Sagi Zmierzch? oraz ?Igrzysk śmierci?, powieść, na której został oparty film, napisała osoba, która nie ukończyła jeszcze 30 lat.

W 2011 roku, gdy ?Niezgodna? trafiła na półki sklepów, autorka powieści, Veronica Roth, miała zaledwie 22 lata. Napisana przez nią debiutancka powieść o dystopijnym świecie przyszłości, w którym społeczeństwo dzieli się wedle wyznawanych wartości, trafiła na listę młodzieżowych bestsellerów prestiżowego New York Timesa i gościła tam aż przez 11 tygodni. Roth nie czekała długo, by zająć się kontynuacją, w efekcie powstała ?Zbuntowana?. Pisarka zakończyła trylogię powieścią ?Wierna?. Jej książki zostały sprzedane w nakładzie 11 milionów egzemplarzy.

Summit Entertainment, studio odpowiadające za ?Sagę Zmierzch?, nabyło prawa do ekranizacji ?Niezgodnej? jeszcze zanim sprzedano jakikolwiek egzemplarz powieści. ?To było surrealistyczne doświadczenie?, wyznała Roth w trakcie udzielonego niedawno wywiadu. ?Gdy dowiedziałam się, że producenci z Summit chcą nakręcić film na podstawie mojej powieści, początkowo nie potrafiłam w to uwierzyć. Byłam naprawdę zestresowana, ale poczułam ulgę, gdy wszystko przebiegło bez większych zgrzytów. Byli autentycznie zainteresowani moją książką i bardzo życzliwi?.

Film, w którym główne role grają Shailene Woodley, Theo James oraz Kate Winslet, będzie miał premierę 4 kwietnia.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz