21. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów w warszawskim kinie Praha

Wkrótce w warszawskim kinie Praha znów odbędzie się Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Tegoroczna, 21. edycja Festiwalu potrwa od 10 do 19 kwietnia, czyli o dwa dni dłużej niż w ubiegłych latach.

?Co roku w Festiwalu bierze udział coraz więcej uczestników. Wydłużając czas trwania Festiwalu dajemy publiczności możliwość zobaczenia jeszcze więcej filmów, które u nas można zobaczyć na dużym ekranie i w niezwykłej, festiwalowej atmosferze. To jedna z pierwszych niespodzianek, jaką przygotowaliśmy dla naszych widzów.? ? mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor WIOSNY FILMÓW. A kolejna niespodzianka? ?Nie zmieni się cena biletu, która pozostanie taka jak w latach poprzednich. Bilet na jeden seans będzie wciąż kosztował tylko 7 złotych.? ? kontynuuje dyrektor Festiwalu.

Dla przypomnienia, WIOSNA FILMÓW to jedna z najlepszych okazji, aby zobaczyć selekcję najlepszych filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Co więcej, tylko na Festiwalu WIOSNA FILMÓW można część z nich zobaczyć przedpremierowo. Od dwóch lat na Festiwalu odbywają się polskie premiery obrazów, które uhonorowano głównymi nagrodami dwóch największych międzynarodowych festiwalach filmowych. W ubiegłym roku na otwarcie Festiwalu zaprezentowano ?Rzymską aureolę?, która otrzymała Złotego Lwa, główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Reżyser filmu, Gianfranco Rosi spotkał się także z widzami WIOSNY FILMÓW. Z kolei dwa lata temu Festiwal odwiedził reżyser filmu ?Pozycja dziecka? ? Călin Peter Netzer, uhonorowany Złotym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie. W tym roku na widzów również czekają podobne niespodzianki.

W trakcie Festiwalu WIOSNA FILMÓW można także wziąć udział w spotkaniach autorskich z gwiazdami polskiego kina. A na profesjonalistów czekają wykłady i seminaria w ramach programu edukacyjnego Strefa Scenarzysty.

Filmy pogrupowane są w specjalne sekcje, które wyznaczają kierunek programu Festiwalu. Najważniejsze z nich to: Zwycięzcy międzynarodowych festiwali, Polskie kino na świecie, Docenione przez krytyków, Faworyci publiczności, Rewelacje międzynarodowych festiwali. Dyrektor programowy i główny selekcjoner Festiwalu Michał Myśliński zdradza, że w tym roku w programie nacisk położony zostanie na kinematografię węgierską i niemiecką. ?Będziemy mieli dla naszych widzów jeszcze więcej filmowych odkryć niż w latach ubiegłych.? ? zapewnia.

Szczegółowy program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących 21. Festiwalowi Filmowego WIOSNA FILMÓW będzie  dostępny  na stronach internetowych: www.wiosnafilmow.pl i www.facebook.com/wiosnafilmow. Szczegółowy harmonogram seansów pojawi się na tydzień przed festiwalem.

ORGANIZATORZY 21. FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW: Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych ?Ruchome Obrazy? Kino Praha SPRZEDAŻ BILETÓW OD 3.04.2015: Kino Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa Tel. (kasa kina) 22 343 03 10 www.kinopraha.pl

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz