20-milionowy bilet na polski film! Frekwencyjny sukces Kino Świat – lidera dystrybucji polskiego kina

Z dumą informujemy, że we wrześniu w kinowych kasach sprzedano 20-milionowy bilet na polski film z repertuaru firmy Kino Świat! 20-milionowy widz wybrał się na seans superprodukcji ?Miasto 44?. Najnowszy film Jana Komasy, który w 17 dni obejrzało ponad milion widzów, zamyka długą listę frekwencyjnych hitów z repertuaru Kino Świat. Wcześniej Kino Świat wprowadził na ekrany najgłośniejsze krajowe produkcje ostatnich lat, m.in. ?Jesteś Bogiem? (ponad 1,4 miliona widzów), ?Popiełuszko? (1,3 miliona widzów), nominowane do Oscara w ?W ciemności? (1,2 miliona), ?Śluby panieńskie? (1 milion) i ?Pod Mocnym Aniołem? (blisko 0,9 miliona widzów).

Kino Świat to laureat dwóch ostatnich edycji Nagrody PISF za dystrybucję polskiego filmu ? w 2011 i 2012 roku (w 2013 i 2014 roku nagród w tej kategorii nie przyznano) oraz najskuteczniejszy dystrybutor polskiego kina w 2014 roku (do 5 października na seanse polskich filmów Kino Świat udało się 2 721 610 widzów). Na przestrzeni ostatnich czterech lat (2011-2014) firma wprowadziła do szerokiej dystrybucji aż 40 polskich filmów; w tym nominowany do Oscara przebój kin ?W ciemności?, kasowe przeboje: ?Baby są jakieś inne?, ?Jesteś Bogiem? i ?Pod Mocnym Aniołem? oraz szeroko komentowane i wielokrotnie nagrodzone obrazy ?Chce się żyć?, ?Bejbi blues?, ?W imię?? i ?Sponsoring?. Ogromną popularnością cieszyły się również takie hity dużego ekranu jak ?Układ zamknięty? Ryszarda Bugajskiego, ?Wyjazd integracyjny?, ?Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł?, czy ?Obława? Marcina Krzyształowicza.

Polskie tytuły z oferty Kino Świat należą do najchętniej oglądanych i najczęściej nagradzanych krajowych produkcji ostatnich lat. Każdego roku liczą się w walce o Polskie Nagrody Filmowe i laury Festiwalu Filmowego w Gdyni. W 2012 roku pula nagród gdyńskiego festiwalu zdobytych przez filmy z repertuaru Kino Świat wyniosła 24 trofea, w tym: Złote Lwy dla ?W ciemności?, Srebrne Lwy dla ?Obławy?, a także liczne nagrody indywidualne dla gwiazd takich produkcji jak ?Sponsoring? i ?Jesteś Bogiem?. W 2013 roku do prestiżowego Konkursu Głównego imprezy zakwalifikowano aż osiem tytułów z oferty Kino Świat. Zgromadziły one łącznie imponującą pulę 10 nagród regulaminowych, w tym m.in. Srebrne Lwy dla ?W imię...? i ?Chce się żyć? oraz nagrody indywidualne: nagrodę za reżyserię dla Małgorzaty Szumowskiej, za scenariusz dla Jacka Bromskiego i nagrody aktorskie dla Andrzeja Chyry i Magdaleny Berus. Bieżący rok to kolejne sukcesy ? 6 filmów w konkursie i jedenaście trofeów dla takich tytułów, jak osadzona w realiach Powstania Warszawskiego superprodukcja ? ?Miasto 44?, dramat generacji online ? ?Obietnica?, mroczny thriller Waldemara Krzystka ? ?Fotograf? i nagrodzony Srebrnymi Lwami film, który zachwiał Polską, czyli ?Pod Mocnym Aniołem? Wojtka Smarzowskiego.

Równie spektakularnie, w przypadku filmów Kino Świat, wyglądają zmagania o ?krajowe Oscary?. W 2012 roku dwie Polskie Nagrody Filmowe ? Orły trafiły w ręce Roberta Więckiewicza i Kingi Preis ? aktorskiego duetu z ?W ciemności?. Zaś nagrodę za najlepszą muzykę do obrazu ?Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" otrzymał Michał Lorenc. Rok później triumfatorem imprezy okazał się film ?Obława? w reżyserii Marcina Krzyształowicza, który otrzymał cztery Orły, w tym dla Najlepszego Filmu. Wśród nagrodzonych obrazów znalazły się także trzy inne tytuły ? ?Bez wstydu?, ?Jesteś Bogiem? i ?Sponsoring?. W 2014 roku najwięcej statuetek, bo aż pięć otrzymał film ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem historia triumfowała w trzech kategoriach aktorskich. Ponadto obraz otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz i prestiżową nagrodę publiczności. Polska Akademia Filmowa nagrodziła także dwie inne produkcje. Za najlepszy dźwięk otrzymało ?Imagine?, a Nagroda Odkrycie Roku powędrowała w ręce Bodo Koxa za ?Dziewczynę z szafy?.

W trosce o promocję i popularyzację krajowego kina, firma Kino Świat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego widza, sięgając ku nowoczesnym środkom i technologiom internetowym. Jest aktywna na Twitterze oraz facebooku, gdzie administrowane przez dystrybutora profile ustanawiają branżowe rekordy w polskiej kinematografii. Wystarczy przywołać świetne wyniki oficjalnych fanpage?ów takich filmów jak ?Jesteś Bogiem? ? ponad 531 000 fanów, ?Sierpniowe niebo. 63 dni chwały? ? blisko 200 000 fanów, czy ?Miasto 44? ? 183 000 fanów.  Założony w 2010 roku oficjalny kanał You Tube ? KinoSwiatPL ? jest najchętniej odwiedzanym filmowym kanałem w Polsce, posiada 13 064 subskrybentów, a zamieszone na nim klipy zanotowały już blisko 50 milionów wyświetleń!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz