18 października specjalny pokaz „Björk: Biophilia Live” w Kinie Muranów

18 października Kino Muranów zaprasza serdecznie na specjalny pokaz filmu "Björk: Biophilia Live" Nicka Fentona i Petera Stricklanda ? połączenie wizualnego performance?u z zapisem niezwykłego koncertu islandzkiej piosenkarki, w którym wykonuje utwory ze swojego ósmego albumu studyjnego. To nie był zwyczajny album, był to raczej projekt multimedialny powiązany z przyrodą i ginącą naturą.

Film jest zapisem niezwykle widowiskowego koncertu wybitnej islandzkiej artystki, zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku przy użyciu 16 kamer przez ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko fenomenalny wizualnie koncert z utworami słynnego, ósmego albumu Björk, lecz równie przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono wspaniałymi animacjami, zdjęciami przyrody oraz występem Davida Attenborough.

Bilety w cenie 30 zł.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=zvLZl1HlW3Y[/youtube]

Muzyka łagodzi obyczaje. Czy może zmieniać klimat i ratować środowisko naturalne? Któż miałby udowodnić, że to możliwe, jeśli nie szamanka z krainy gejzerów i lodowców ? Björk. Cztery lata temu skomponowała dziesięć utworów, z których każdy poświęcony był jednej emocji i łączył się z jakimś elementem przyrody (księżyc, błyskawice itp.). Wydała je na ósmej w karierze płycie zatytułowanej Biophilia. To nie był zwyczajny album, lecz seria aplikacji ? zestaw projektów multimedialnych poświęconych przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Muzycznie Biophilia kontynuuje styl poprzedniej płyty Björk ? ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę, specjalnie skonstruowane instrumenty. Jeden z koncertów, fantastycznych widowisk multimedialnych, został sfilmowany przy użyciu 16 kamer przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem? Davida Attenborough. App-album stworzony pod kierunkiem Björk został włączony do programu edukacji w Skandynawii. http://biophiliathefilm.com/

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz