18 lutego kolejne spotkanie z cyklu Spotkań Filozoficznych w Kinie Muranów!

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają na drugie z serii Spotkanie Filozoficzne, które odbędzie się 18 lutego w warszawskim Kinie Muranów. W ramach spotkania pokażemy film ?SAMBA? - nowy przebój twórców ?Nietykalnych?. Po nim dyskusję z widzami poprowadzi dr Adrian Kuźniar z Instytutu Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl 5 spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muranów, od stycznia do maja 2015 roku. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Bilety w cenie 20 zł.

Dr Adrian Kuźniar ? adiunkt w Zakładzie Filozofii Nauki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze ogniskują się wokół zagadnień z dziedziny metaetyki, ontologii i filozofii nauki. Jest autorem wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego ?Semper? monografii pt. Język i wartości oraz szeregu artykułów naukowych opublikowanych w czołowych polskich czasopismach filozoficznych. Przebywał na stypendiach naukowych m.in. w University of Manchester i University of Aberdeen w Wielkiej Brytanii, Uniwersytecie w Oslo w Norwegii oraz Uniwersytecie Islandzkim. Miłośnik klasyki literatury pięknej.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli: - poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia, - interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega, - chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli, - cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe, - pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje, - wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię. Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Zapraszamy!


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz