16 marca spotkanie z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem po pokazie filmu „Dumni i wściekli”

Kino REJS w Młodzieżowym Centrum Kultury oraz Gutek Film serdecznie zapraszają w dniu 16 marca (poniedziałek) na spotkanie z Prezydentem Miasta Słupska, panem Robertem Biedroniem. Okazją do rozmowy z Prezydentem będzie projekcja filmu ?Dumni i wściekli?.

Film opowiada poruszającą i prawdziwą historię, która rozpoczyna się, gdy w 1984 Krajowy Związek Górniczy w Wielkiej Brytanii ogłasza strajk generalny w proteście przeciwko planom zamknięcia wielu kopalni w całym kraju. Pośród wielu grup społecznych, które wyrażały solidarność z protestującymi górnikami, byli też homoseksualni aktywiści z Londynu. Zbierali oni fundusze, by pomóc strajkującym, w ich bowiem mniemaniu geje i górnicy mieli tego samego wroga: bezwzględny rząd Margaret Thatcher oraz policję. Pojawił się jednak pewien problem: górniczy związek nie chciał przyjąć od nich uzbieranych pieniędzy. Trzeba było osobistego spotkania, otwartości umysłów i serc obu stron, bolesnego przełamywania stereotypów i uprzedzeń, by w małym walijskim miasteczku możliwa stała niezwykła historia przyjaźni i solidarności. Film ?Dumni i wściekli?, oparty na prawdziwych wydarzeniach, to opowieść o zderzeniu i porozumieniu dwóch zupełnie odmiennych społeczności, które wobec prześladowań i opresji łączą siły przeciwko wspólnemu wrogowi ponad społecznymi uprzedzeniami.

Po filmie spotkanie z Prezydentem Miasta Słupska, panem Robertem Biedroniem, poprowadzi Marek Rogala, dziennikarz radiowy. Początek seansu o godz. 19:00.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=PXgaszqwm6Y[/youtube] Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

?Dumni i wściekli? to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak ?Goło i wesoło?, czy ?Dziewczyny z kalendarza? z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy (?To tylko miłość?), Imeldy Staunton (seria ?Harry Potter?), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu ?Sherlock?) i Dominica Westa (?300?).

?Dumni i wściekli? w kinach od 6 marca 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz