15 września w HBO finałowy sezon „Zakazanego imperium”

W poniedziałek, 15 września w HBO rozpocznie się emisja piątego, ostatniego sezonu serialu "Zakazane imperium". To opowieść o Ameryce czasów prohibicji, mafii i walce o wpływy. Od 8 września, dzień po premierze amerykańskiej, serial będzie dostępny w serwisie internetowym HBO GO.

Stany Zjednoczone, rok 1931. Akcja serialu rozpoczyna się 7 lat od wydarzeń z poprzedniego sezonu. Nucky Thompson (Steve Buscemi) jest prominentnym biznesmenem z Atlantic City, który od lat trzyma w garści polityków i sprawuje kontrolę nad nielegalnymi interesami. Tym razem musi odnaleźć się w nowej sytuacji ekonomicznej. Prohibicja okazała się nieudanym eksperymentem rządowym, a w czasach kryzysu produkcja i sprzedaż alkoholu mają wzmocnić gospodarkę kraju. Nucky chce przenieść swoją działalność do strefy legalnej. W tym celu nawiązuje współpracę z producentami alkoholu na Kubie. W tym sezonie serialu, dzięki retrospekcjom, można również poznać młodych Nuckiego i jego brata Eliego, oraz wydarzenia, które ich ukształtowały i wpłynęły na późniejsze decyzje.

Wyprodukowany przez stację HBO serial jest wnikliwym portretem Ameryki przełomu lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Gwiazdorska obsada, pasjonująca fabuła oraz znakomicie oddane realia czasów prohibicji sprawiły, że serial odniósł sukces wśród krytyków i publiczności. Twórcą Zakazanego imperium jest Terence Winter (serial HBO Rodzina Soprano), który otrzymał za niego dwie nominacje do Nagrody Emmy. Scenariusz został oparty na książce Nelsona Johnsona pod tym samym tytułem. W produkcji występuje plejada wyśmienitych aktorów, na czele z nagrodzonym za swoją rolę Złotym Globem Steve?em Buscemim (Ghost Word, serial HBO Rodzina Soprano). W 2011 roku serial "Zakazane imperium" zdobył statuetkę Złotego Globu w prestiżowej kategorii najlepszy serial.

Premiera finałowego sezonu serialu "Zakazane imperium" odbędzie się w poniedziałek, 15 września o godz. 22.00 w HBO. Premierowe odcinki serialu będzie można oglądać w serwisie internetowym HBO GO od 8 września, dzień po premierze amerykańskiej.

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz