15 stycznia ENEMEF: TarantiNoc w Multikinie

ENEMEF: TarantiNoc to przegląd filmów jednego z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reżyserów naszych czasów. Quentin Tarantino tworzy oryginalne, klimatyczne i bardzo charakterystyczne kino, które dostarcza widzom mocnych wrażeń i bawi solidną dawką ironicznego, czasem makabrycznego humoru. Już 15 stycznia w Multikinie.

Fenomen Tarantino doceniają krytycy filmowi oraz miliony fanów na całym świecie. Okrzyknięty mistrzem pastiszu filmów gangsterskich i kina klasy B do tej pory zdobył prawie 30 nagród filmowych, w tym 2 Oscary oraz ponad 40 nominacji.

Podczas Maratonu Quentina Tarantino na ekranie będzie można zobaczyć premierowo najnowszą, utrzymaną w stylistyce westernu produkcję Tarantino ?Nienawistna ósemka" oraz dwie legendarne produkcje tego reżysera: intrygujący kryminał w stylu lat 70-tych ?Jackie Brown" oraz przełomowy i kultowy ?Pulp Fiction".

Więcej informacji i GŁOSOWANIE NA KOLEJNOŚĆ EMISJI FILMÓW na www.enemef.pl

ENEMEF: TarantiNoc odbędzie się 15 stycznia (piątek) jednocześnie w 31 kinach sieci Multikino w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Ceny biletów: od 23 do 32 zł za całą noc w kinie (trzy filmy):

23 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 23 zł każdy 27 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC 28 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych 29 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką 32 zł: cena normalna Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano.

Kolejność emisji filmów: Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 9 stycznia. Wyniki głosowania zostaną podane najpóźniej 10 stycznia wieczorem.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów: Brak możliwości rezerwacji biletów, Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina, przedsprzedaż rozpocznie się 5 stycznia.

Opisy filmów: ?Nienawistna ósemka? - PREMIEROWO! The Hateful Eight, USA 2015, 182' reżyseria: Quentin Tarantino scenariusz: Quentin Tarantino obsada: Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth muzyka: Ennio Morricone

Specjalny pokaz premierowy (film wchodzi do kin 15 stycznia)!

Długo wyczekiwane, najnowsze, ósme dzieło Quentina Tarantino, które ma spore szanse stać się kolejnym hitem. Film został zrealizowany w stylistyce westernu - gatunku uznanego przez reżysera za ponadczasowy.

Akcja filmu rozgrywa się kilka lat po wojnie secesyjnej w Wyoming. Łowca nagród John Ruth, znany jako "Szubienica" eskortuje uciekinierkę o imieniu Daisy Domergue do Red Rock, gdzie ma zostać osądzona za morderstwo. W czasie swojej podróży spotykają innego łowce nagród majora Marquisa Warrena oraz Chrisa Mannixa. samozwańczego szeryfa Red Rock. Nawałnica zmusza czwórkę do zatrzymania się w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie poznają następną czwórkę nieznajomych. Wkrótce do podróżników dociera, że ich szanse na dotarcie do celu są niewielkie i to nie pogoda jest ich największym problemem...

Niestandardowe ujęcia, wyborna obsada, wciągająca akcja, niezwykły klimat i niebanalna fabuła sprawią, że nawet najbardziej wybredny widz będzie pod ogromnym wrażeniem.

?Jackie Brown? USA 1997, 154' reżyseria: Quentin Tarantino scenariusz: Quentin Tarantino obsada: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert Forster, Bridget Fonda, Michael Keaton, Robert De Niro muzyka: Joseph Julián González, Foxy Brown

Wciągające i klimatyczne, dobre kino kryminalne w stylu lat 70. z plejadą hollywoodzkich gwiazd w obsadzie.

Jackie jest stewardessą, która zamieszana w przemyt narkotyków i pieniędzy wpada w ręce agentów federalnych. Ordell, potężny gangster, dla którego pracowała wpłaca za nią kaucję i zgadza się zapłacić jej 100 tys. dolarów w zamian za milczenie, nie wiedząc, że kobieta weszła w układ z FBI. Jackie knuje sprytną intrygę, aby przechytrzyć zarówno stróżów porządku, jak i bezwzględnego kryminalistę i zagarnąć pokaźną sumę pieniędzy, która pozwoli jej zacząć nowe życie.

Świetny film akcji obnażający przestępczy światek Los Angeles. Na ekranie zobaczymy wybitnych aktorów, m.in. Roberta De Niro, Samuela L. Jacksona i Pam Grier w niezwykle oryginalnych rolach.

?Pulp Fiction? USA 1994, 154' reżyseria: Quentin Tarantino scenariusz: Roger Avary, Quentin Tarantino obsada: Uma Thurman, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, John Travolta muzyka: Rolf Johnson

Film kultowy i przełomowy, klasyka kina. Quentin Tarantino stworzył go wbrew wszelkim kanonom i schematom. To fascynująca mieszanka kina gangsterskiego i czarnej komedii.

Zbiór misternie powiązanych ze sobą opowiadań o kilku gangsterach: przyjaźń, miłość, zdrada, honor, śmierć, romans, narkotyki, religia i tajemnicza teczka...

Ciekawostka: początkowo Uma Thurman zrezygnowała z roli Mii Wallace. Podobno Tarantino był tak zdesperowany, że aby ją przekonać do zagrania w filmie, przeczytał jej cały scenariusz przez telefon.

Źródło: Informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz