15 minut braw na stojąco po „Biegnij, chłopcze, biegnij” w Cottbus

?Biegnij, chłopcze, biegnij? był filmem otwarcia 23. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Cottbus. Publiczności tak bardzo spodobała się ta produkcja, że po projekcji nagrodziła ją trwającymi 15 minut brawami na stojąco!

W niemieckiej miejscowości Cottbus wystartowała 23. edycja międzynarodowego festiwalu filmowego. Filmem otwarcia był wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Pepe Danquarta ?Biegnij, chłopcze, biegnij?. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia małego chłopca - uciekiniera z warszawskiego getta, z plejadą polskich gwiazd w obsadzie. Na ekranie zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Olgierda Łukaszewicza, Grażynę Szapołowską, Izabelę Kunę, Przemysława Sadowskiego, Mirosława Bakę, Elizabeth Dudę ? znaną z popularnego programu TV ?Europa da się lubić? oraz objawienie festiwalu w Montrealu, najmłodszego aktora ?Chce się żyć? ? Kamila Tkacza, który zagrał główną rolę na spółkę z bratem bliźniakiem - Andrzejem.

W gmachu Teatru Narodowego w Cottbus, gdzie odbywała się ceremonia otwarcia festiwalu, zgromadziły się osobistości świata filmu, polityki i biznesu. Po zakończeniu projekcji filmu ?Biegnij, chłopcze, biegnij? na sali rozległy się trwające 15 minut oklaski na stojąco. Wśród gości pojawili się m.in. bracia-bliźniacy Kamil i Andrzej Tkacz, jak również zasiadająca w jury festiwalu Elizabeth Duda.

?Biegni, chłopcze, biegnij? w kinach od 10 stycznia 2014 roku

Niesamowita i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Pepe Danquart. W międzynarodowej obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W roli głównej, zagranej wspólnie z bratem-bliźniakiem Andrzejem, Kamil Tkacz, którego debiut w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy zachwycił cały świat. ?Biegnij, chłopcze, biegnij? to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva.

Źródło: materiał prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz