14 maja w Kinie Muranów polska premiera filmu „Live and Let Live” wraz z debatą „Spór o mięso”

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, Magazyn VEGE oraz Kino Muranów zapraszają    14 maja o godz. 18:00 na ogólnopolską premierę filmu "Live and Let Live" w reż. Marcina Pierschela.
Po projekcji debata pt. "Spór o mięso".
"Live and Let Live" podchodzi do zagadnienia weganizmu w sposób niezwykle kompleksowy, rzetelny i naukowy. Nie epatuje krwawymi scenami z ubojni i laboratoriów wiwisekcyjnych. Poprzez opowieści bohaterów ukazuje, jak wybór diety wegańskiej może wpłynąć na nasze życie, a poprzez wywiady z uznanymi naukowcami, jak wpływa na zwierzęta, innych ludzi i całą naszą planetę."Choroby cywilizacyjne, skandale żywnościowe, dewastacja środowiska i przedmiotowe traktowanie zwierząt ? wszystkie te problemy skłaniają coraz większe rzesze ludzi do refleksji nad wyborami żywieniowymi. Czy takie przemyślenia mogą zamienić rzeźnika w weganina, a właściciela wielkiej fermy mleczarskiej doprowadzić do założenia domu spokojnej starości dla zwierząt gospodarskich? Marc Pierschel, reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego ?Live and Let Live?, udowadnia, że jest to możliwe!
? Jeżeli ja mogłem przejść na dietę roślinną, każdy może ? mówi Aaron Adams, który kiedyś zajmował się ubojem królików. Dziś prowadzi jedną z najsłynniejszym wegańskich restauracji w USA.
To jeden z sześciu bohaterów filmu, których życie odmienił weganizm. Aktywiści ratujący zwierzęta z ferm, rolnik prowadzący wegańskie gospodarstwo ekologiczne, właściciele schroniska dla krów, świń i kur, zawodowy kolarz torowy z amerykańskiej kadry narodowej. Niezwykłe historie reżyser uzupełnił wywiadami z autorytetami z dziedziny medycyny, filozofii, etyki, prawa, ochrony środowiska i socjologii. Oprócz sław takich jak profesorowie T. Colin Cambpell (znany z bestsellerowej książki ?Nowoczesne Zasady Odżywiania?), Tom Regan, Gary Francione, Peter Singer, etolog Jonathan Balcombe czy psycholożka i socjolożka Melanie Joy w filmie zobaczymy również innych specjalistów analizujących dietę wegańską z różnych perspektyw.
Więcej o filmie: http://vege.com.pl/kultura/jesli-rzeznik-mogl-zostac-weganinem.html Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/546022585514755/ [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=10MK7v6Mhjc[/youtube]
Po filmie zapraszamy na debatę "Spór o mięso" z udziałem specjalistów z dziedziny żywienia, ekonomii oraz etyki. Zapowiada się naprawdę zażarta dyskusja! Kulturoznawczyni i aktywistka prozwierzęca; dietetyk badający wpływ diet wegetariańskich na czynniki ryzyka chorób krążenia u dzieci; ekonomistka naukowo zajmująca się środowiskowym i społecznym kosztem chowu przemysłowego zwierząt; znany kucharz oraz... przewodniczący Stowarzyszenia Wędliniarzy i Rzeźników RP będą dyskutować na temat tego, czy wykorzystywanie zwierząt do produkcji żywności jest uzasadnione. Debatę poprowadzi Mateusz Brzeziński, dziennikarz Telewizji Praga.Uczestnicy: Jakub Kuroń - syn Macieja Kuronia, wnuk Jacka Kuronia. Pierwsze kulinarne kroki, stawiał pod okiem ojca. Szef kuchni w ?Biesiada z Kuroniem catering?oraz fundacji ?Kuroniówka?. Magdalena Kuropatwińska - kulturoznawczyni, aktywistka prozwierzęca, roślinożerca, szachistka. Zajmuje się nurtami nieantropocentrycznymi w kulturze. Współzałożycielka międzynarodowych koalicji na rzecz powstania unijnej dyrektywy chroniącej zwierzęta bezdomne. Monika Kuźniewska ? doktorantka w Katedrze Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego, naukowo zajmuje się środowiskowym i społecznym kosztem chowu przemysłowego zwierząt. Janusz Rodziewicz - technolog i praktyk branży mięsnej, garmażeryjnej i gastronomicznej. Zarządza największą organizacją branżową Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. Jakub Sobiecki - dietetyk; zajmuje się badaniami wpływu diet wegetariańskich na czynniki ryzyka chorób krążenia u dzieci w Klinice Pediatrii Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".
Pokaz odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu. Bilety w cenie: 11 PLN
Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz