„13 minut”.Polska premiera na Cineman VOD

Christian Friedel ("Biała wstążka") w nowym filmie Olivera Hirschbiegela, twórcy nominowanego do Oscara "Upadku". Polska premiera na Cineman VOD.

3 listopada serwis Cineman VOD premierowo udostępni oparty na faktach dramat "13 minut" w reżyserii Olivera Hirschbiegela, twórcy nominowanego do Oscara "Upadku". Film będzie można obejrzeć po raz pierwszy w Polsce, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"13 minut" to oparta na faktach historia Georga Elsera - niemieckiego stolarza, który w listopadzie 1939 roku przeprowadził nieudany zamach na Adolfa Hitlera. 1 września 1939 roku z rozkazu Adolfa Hitlera armia niemiecka napada na Polskę. W wyniku błyskawicznej kampanii w ciągu kilku tygodni udaje się zająć cały kraj. Agresywna polityka Hitlera przez przyjęta zostaje przez Niemców z entuzjazmem. Są jednak tacy, którzy mają odwagę powiedzieć "nie" imperialistycznym zapędom przywódcy III Rzeszy. Jednym z nich jest 36-letni Georg Elser, który postanawia podłożyć bombę w Piwnicy Mieszczańskiej w Monachium - miejscu, w którym co roku Hitler ma zwyczaj świętować rocznicę puczu monachijskiego.

Reżyser filmu Olivier Hirschbiegel po raz kolejny powraca do tematyki III Rzeszy. Tym razem jest to opowieść o buncie zwykłego stolarza, który nie chce się pogodzić z niszczącą Niemcy tyranią Hitlera. W roli głównej wystąpił jeden z ciekawszych niemieckich aktorów Christian Friedel, znany miłośnikom kina z dwukrotnie nominowanego do Oscara dramatu "Biała wstążka", a partneruje mu Katharina Schüttler znana głośnego i nagradzanego na wielu festiwalach dramatu "Siła przyciągania". W filmie zagrał także Burghart Klaußner, którego widzowie pamiętają z gorzkiej komedii "Good Bye Lenin". Film został ciepło przyjęty przez krytykę, a producenci filmu: Boris Ausserer i Oliver Schündler zostali uhonorowani nagrodą na Bawarskim Festiwalu Filmowym.

10 listopada, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman udostępni kolejną polską premierę - tym razem będzie to film "Chór" w reżyserii twórcy Oscarowych "Purpurowych skrzypiec".

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz