„11 minut”- Wojciech Mecwaldowski na plakacie kroczy po Oscara!

22 września Komisja Oscarowa jednogłośnie wybrała film ?11 minut? w reż. Jerzego Skolimowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii ?Najlepszy Film Nieanglojęzyczny?. Dziś prezentujemy oficjalny plakat produkcji. Wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz Nagrodą Jury Młodzieżowego 72. Festiwalu w Wenecji obraz trafi na ekrany 23 października. W doborowej obsadzie m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Paulina Chapko, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki, Ifi Ude oraz irlandzki aktor Richard Dormer (?Gra o tron?).

?11 minut? to najnowszy film Jerzego Skolimowskiego, okrzyknięty ?arcydziełem? i ?najlepszym filmem tegorocznego festiwalu w Wenecji!". Polski film, który ?rzucił wyzwanie Hollywood?, trafi do kin 23 października. W doborowej obsadzie m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Paulina Chapko, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki, Ifi Ude oraz irlandzki aktor Richard Dormer (?Gra o tron?).

Nominowane do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni ?11 minut? zdobyło na największym krajowym festiwalu Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę za muzykę oraz Nagrodę za montaż. Film wyróżniono również Nagrodą Jury Młodzieżowego 72. Festiwalu w Wenecji.

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona ? aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

?Stąpamy po kruchym lodzie, na skraju przepaści. Za każdym rogiem czyha nieprzewidziane, niewyobrażalne. Nic nie jest pewne ? następny dzień, następna godzina, nawet następna minuta. Przyszłość jest tylko w naszej wyobraźni. Wszystko może skończyć się raptownie, w najmniej oczekiwany sposób? ? Jerzy Skolimowski.

"11 minut" w kinach od 23 października 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz